Jaundzimušā fotosesija mājās vai studijā? 5 par un daži pret

Jaundzimušais mazulis skaisti iekārtots groziņā, jaundzimušā fotosesijas laikā.

Ja esat mazuļa gaidībās vai jau esat sagaidījuši savu jaunāko ģimenes atvasi, iespējams domājat par vēlmi iemūžināt šos nozīmīgos mirkļus fotogrāfijās jaundzimušā fotosesijā. Taču, kur labāk plānot savu fotosesiju? Vai izvēlēties fotosesiju ierastā un pazīstamā vidē mājās, vai profesionālā jaundzimušo fotostudijā. Šajā rakstā salīdzināsim abu opciju plusus un mīnusus, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotāko.


Jaundzimušā fotosesija mājās

Jaundzimušā fotosesija mājās - aizkulises.

– Plusi

 • Drošība/komforts/pašpārliecinātība. Gan jūsu mazulis, bet īpaši jau paši vecāki var justies drošāk savā ierastajā vidē. Ja esat vairāk intravertas personības, jums nebūs jāsatraucas par neierastu vidi un svešiem cilvēkiem, kas savukārt var palīdzēt jums atbrīvoties kameras priekšā.
 • Nav vajadzības ceļot ar mazuli. Fotosesijai notiekot mājās, jums nebūs jāpako somas un jābrauc uz studiju ar mazuli un mantām. Tādējādi, paliekot mājās, jūs ietaupīsiet savu laiku un enerģiju, kā arī izvairīsieties no iespējas kaut ko aizmirst, nonākt sastrēgumā, no skarbiem laika apstākļiem, vai citām neparedzētām situācijām, kas var aizkavēt jūsu nonākšanu fotostudijā.
 • Samazināts vīrusu un alergēnu risks. Kaut arī jūsu mājās ieradīsies fotogrāfs, tomēr, organizējot fotosesiju mājās, risks saskarties ar vīrusiem būs samazināts līdz minimumam.
 • Temperatūras un trokšņu kontrole. Jaundzimušo sesijām nepieciešamas siltas telpas un mierīga gaisotne. Savā mājoklī paši varēsiet kontrolēt temperatūru un trokšņus, lai pielāgotos mazuļa vajadzībām. Varēsiet izmantot savu mūziku vai nomierinošas fona skaņas, radot relaksētu atmosfēru, kas palīdzēs atslābināties gan jums, gan mazulim.
 • Iespēja fotogrāfijās iekļaut mājas vidi un aksesuārus. Plānojot sesiju mājās, ir iespēja fotogrāfijās iekļaut mājokļa interjeru, izmantojot to kā fonu. Šādas sīkas nianses ar fotogrāfiju starpniecību palīdz veidot ģimenes atmiņu krātuvi. Tāpat mājās būs iespēja kādā fotogrāfijā iesaistīt arī jūsu mājdzīvnieku.

– Mīnusi

 • Augstākas izmaksas. Tā kā izbraukuma sesija fotogrāfam prasa visai daudz papildus laika, lai sagatavotos un nokļūtu pie jums, fotosesija mājās izmaksās vairāk kā studijā.
 • Ierobežots aksesuāru un fonu daudzums. Nav tāda kofera, kurā būtu iespējams ievietot visus studijā pieejamos aksesuārus. Neskatoties uz to, ka pieredzējis fotogrāfs paņems līdzi ievērojami vairāk aksesuāru, kā nepieciešams, lai pielāgotos dažādām situācijām, tāda aksesuāru un krāsu izvēle kā studijā, nebūs iespējama.
 • Vietas un gaismas ierobežojumi. Nepietiekams vietas un gaismas daudzums var ievērojami ietekmēt gala rezultātu. Īpaši sarežģītas situācijas var rasties fotogrāfiem, kas izmanto dabīgo apgaismojumu.
 • Vairāk ikdienas traucēkļu. Lai arī mājas ierastā vide var būt pozitīvs faktors, jārēķinās arī ar to, ka nekur nepazudīs lietas, kas novērš uzmanību mājas solī. Mājdzīvnieki, vecākie bērni, kurjera piegādes, tie visi var būt faktori, kas var novērst uzmanību no fotosesijas un arī ietekmēt gala rezultātu.
 • Mājokļa uzkopšana. Pirmajās dienās pēc atgriešanās no slimnīcas ar mazuli uz rokām un pierodot pie jaunā dzīves ritma, mājoklis var izskatīties pēc īsta kaujas lauka, īpaši, ja mājās jau ir vecāki bērni.

Jaundzimušā fotosesija studijā

'tikko dzimis' jaundzimušo un ģimenes fotostudija jaukā, saulainā dienā

– Plusi

 • Liela aksesuāru un fonu izvēle. Studijā būs pieejama daudz plašāka aksesuāru, fonu un krāsu palete. Izmantojot tās, būs iespējams variēt un fotosesijas laikā veidot dažādus, atšķirīgus tēlus, vai tieši otrādi – vienotu un saskaņotu stilu visām fotogrāfijām.
 • Profesionāls apgaismojums. Nav šaubu, ka katram labam fotogrāfam patīk izaicinājumi, tomēr sava fotostudija ir kā otrās mājas, kuras fotogrāfs pazīst kā savu kabatu. Darbības būs noslīpētas, gaisma būs ideāla jebkuros laika apstākļos un fotosesija varēs noritēt raitāk.
 • Mazāk ikdienas traucēkļu. Nekārtība mājās, trokšņi, kurus nevarat ietekmēt, un citi traucēkļi vairs nebūs faktori. Varēsiet atslābināties un izbaudīt procesu, kamēr fotogrāfs parūpējas par visu pārējo.
 • Nav nepieciešamības uzkopt mājokli. Jums nebūs jāsatraucas par mājokļa sapošanu gan pirms, gan, iespējams, pēc fotosesijas. Šīs rūpes paliks fotogrāfa pārziņā.
 • Mazākas izmaksas. Tā kā sesijas maksā nebūs jāiekļauj laiks, kas fotogrāfam jāpatērē gatavojoties izbraukuma fotosesijai, laiks ceļā un transporta/amortizācijas izmaksas, maksa par fotosesiju studijā būs zemāka.

– Mīnusi

 • Ceļošana ar mazuli. Lai arī brauciens var būt pavisam īss, grūtākā daļa būs tieši sagatavošanās. Īpaši vecākiem, kas ģimenē sagaidījuši pirmo mazuli, tas reizēm var būt liels izaicinājums.
 • Vīrusu un alergēnu risks. Gan studijā, gan ceļā uz to var būt palielināts risks saskarties ar vīrusiem. Īpaši aktuāli tas būs ziemas sezonā.
 • Komforts un drošība. Īpaši tad, ja tā būs jūsu pirmā fotosesija, iespējams nejutīsieties tik pārliecināti un droši, kā savā ierastajā vidē mājās. Tomēr varat būt droši, ka profesionāls fotogrāfs parūpēsies par to, ka uz mirkli varat aizmirsties un nesatraukties par ikdienas sīkumiem.

Zīdainis, meitenīte ar rozā galvas rotu un sedziņu, saldi čuč skaistā pozā.

Noslēgumā jāteic, ka jaundzimušā fotosesijas norise mājās vai fotostudijā būs atkarīga no jūsu iespējām un vajadzībām. Katrai no opcijām ir savi plusi un mīnusi un tie ir rūpīgi jāizvērtē, pirms pieņemat lēmumu par labu vienai vai otrai iespējai. No pieredzes varam teikt, ka nav būtiskas nozīmes, vai mazuļa fotosesija notiek mājās, vai studijā. Būtiski ir ar fotogrāfu izrunāt nianses, lai izprastu atšķirības. “Tikko dzimis” komanda ir ar lielu pieredzi jaundzimušo fotosesiju organizēšanā un spēs pielāgoties gandrīz jebkuriem apstākļiem.

Lai palīdzētu jums izvēlēties, veicām īsu visu vērā ņemamo faktoru apkopojumu tabulas formā. Lai ko jūs izvēlētos, mūsu numur viens ieteikums ir nolīgt profesionālu jaundzimušo fotogrāfu, kura stils atbilst jūsu vēlmēm un, kas spēs iemūžināt jūsu jaundzimušā mazuļa dzīves svarīgos mirkļus.


Jaundzimušā fotosesija mājāsJaundzimušā fotosesija studijā
PlusiPlusi
Komforts un drošībaAksesuāru un fonu dažādība
Nav nepieciešams ceļotProfesionāls apgaismojums
Samazināts vīrusu un alergēnu risksMazāk traucējošu faktoru
Kontrole pār temperatūru un troksniNav vajadzības uzkopt māju
Mājas vide un aksesuāriLētāk
MīnusiMīnusi
DārgākJāplāno brauciens
Aksesuāru un fonu ierobežojumiPaaugstināts vīrusu un alergēnu risks
Vietas un apgaismojuma ierobežojumiMazāk komforta un drošības sajūtas
Vairāk traucējošu faktoru
Mājas uzkopšana
Jaundzimušā fotosesija mājās vai studijā. Salīdzinoša tabula ar plusiem un mīnusiem.

Ja jums patika šis raksts, lūdzu padalieties ar to ar draugiem un ģimeni, kā arī sekojiet mums Facebook un Instagram, kur atradīsiet vēl citus ieteikumus un idejas jaundzimušo fotosesijām. Paldies un ceram uz tikšanos!