Ģimenes fotosesija dabā

Ģimenes fotosesija dabā - vecāki ar mazuli uz rokām

Priekšrocības ģimenes fotosesijai dabā

Iedomājieties savu ģimeni, dabas apskāvienos, kur katrs kadrs ir ne tikai poza, bet stāsts. Ģimenes fotosesija dabā ir piedzīvojums, iespēja ļaut zaļajiem mežiem kļūt par jūsu audeklu un zeltainajām pludmalēm – par jūsu skatuvi. Kamēr jūsu bērni dzenas pakaļ vējam, viņu smiekli saplūst ar lapu čaloņu, un šie patiesie mirkļi kļūst par dārgumiem jūsu ģimenes fotoalbumā.

Āra ģimenes fotosesijas piedāvā iespēju iemūžināt ģimenes mirkļus dabas vidē. Skaistas ainavas, zaļi meži, pludmales vai parki nodrošina bagātīgu dabisku fonu izvēli jūsu ģimenes fotogrāfijām. Tas piešķir siltumu un dzīvību attēliem.

Dabā bērni var izpausties brīvāk kā studijas apstākļos. Viņi var skriet, spēlēties un izpausties dažādos citos veidos, tādēļ ir vieglāk iemūžināt spontānas reakcijas, smieklus un ģimenes mijiedarbību.

Dabīga gaisma ir ļoti pateicīga fotogrāfijām. Tā ir maiga un mainīga, kas var palīdzēt radīt dažādas noskaņas un efektus.

Āra fotosesijas ļauj izmantot dabas krāsas un gadalaikus. Pavasarī – ziedi, vasarā – zaļums, rudenī – fantastiskās krāsas un ziemā – sniegs piešķir fotogrāfijām unikālu noskaņu.

Iespēja iesaistīt mājdzīvniekus – āra fotosesijā jums būs lielākas iespējas fotogrāfijās iekļaut savus mājdzīvniekus, tā kā arī viņiem dabā būs lielākas iespējas izpausties, kā fotostudijā.

Ģimenes fotogrāfija
Mazulis rāpo zālē

Vieta, vieta un vēlreiz vieta

Vieta var palīdzēt radīt stāstu un noskaņu jūsu ģimenes attēlos. Atkarībā no vietas, jūs varat iemūžināt ģimenes siltumu, piedzīvojumu vai citus mirkļus. Piemēram, pludmales fotosesija radīs atšķirīgu noskaņu nekā meža fotosesija. Katra vieta piedāvā savu estētiku. Izvēloties pareizu vietu, jūs varat saskaņot to ar jūsu ģimenes stila un personības izpausmi. Piemēram, modernā pilsētas ainava vai mākslīgi radīts dārzs dos atšķirīgu noskaņu, salīdzinot ar lauku ainavu vai kalnu skatu, tādēļ, ja iespējams, izvēlieties vietu, kas ir ģimenei nozīmīga. Tā var būt vieta, kur pirmo reizi satikāties, vai kopīgi pavadāt daudz laika. Šāda saistība padarīs fotogrāfijas vēl īpašākas.

Pārliecinieties arī, ka vieta ir viegli pieejama un ērti sasniedzama. Ja ģimenei ir mazi bērni un/vai mājdzīvnieki, atcerieties arī par viņu labsajūtu, izvēloties vietu, kur viņi var brīvi pārvietoties un izpausties.

Ģimenes fotosesija dabā pie jūras

Gaisma, gaisma un vēlreiz gaisma

Jā, arī gaisma ir viens no būtiskākajiem faktoriem fotogrāfijā. Tā ir kā burvju nūjiņa fotogrāfijā, īpaši āra ģimenes fotosesijās. Lai gan mēs ikdienā pieņemam gaismu kā kaut ko pašsaprotamu, tā ir elements, kas spēj pārvērst ikdienišķu ainu par mākslas darbu, piešķirot tai emociju un stāsta dziļumu. Saulrieta un saullēkta zeltainā gaisma ir fotogrāfa labākais draugs – tā rada siltumu un maigumu, kamēr spilgtā dienas gaisma radīs izaicinājumus, kaut arī var kalpot kā radošs instruments. Tādēļ, ja vien iespējams, plānojiet savu fotosesiju saullēktā vai pievakarē, kad gaisma ir vispiemērotākā. Tomēr, ja izvēlaties fotosesiju veikt dienas vidū, ieteicams to plānot dienā, kad ir mākoņains vai apmācies. Mākoņainās dienas sniedz mīkstu un vienmērīgu apgaismojumu, kas izlīdzina ēnas un atklāj sejas izteiksmes un tekstūras bez asiem kontrastiem. Arī ēnainas vietas, piemēram, zem koku lapotnes vai pie kādas senas ēkas, var radīt noslēpumainu un maģisku noskaņu.

Mamma ar mazuli uz rokām smaida
Ģimene jūras krastā

Apģērbs ģimenes fotosesijai dabā

Apģērba izvēle jūsu ģimenes fotosesijai ir kā krāsu paletes izvēle gleznai, saskaņojiet to ar apkārtējo vidi un gadalaiku. Piemēram, rudens fotosesijai mežā var izvēlēties siltus toņus, kas atbilst lapu zelta nokrāsai, bet pludmales fotosesijai izvēlieties gaišus un svaigus toņus, kas atgādina jūras viļņu šļakstus.

Krāsu koordinācija rada vienotu un harmonisku kompozīciju. Izvēloties pasteļtoņus, jūs iegūstat maigumu un eleganci, kas nekonkurē ar dabas skaistumu, bet gan to papildina.

Slāņi piešķir fotogrāfijām dziļumu un papildus odziņu. Jakas, šalles, cepures vai segas var būt ne tikai praktiski, bet arī stilīgi aksesuāri. Tekstūras, piemēram, vilnas, ādas vai trikotāžas materiāli piešķirs papildus dimensiju.

Izvairieties no lieliem rakstiem un uzrakstiem uz apģērba. Tie novērsīs uzmanību no ģimenes locekļiem. Vienkārši un vienkrāsaini apģērbi ir kā neuzkrītošs fons, kas ļauj ģimenes mīlestībai un mijiedarbībai izcelties.

Pārliecinieties, ka apģērbs ir pareizā izmērā un piestāv visiem ģimenes locekļiem. Pārbaudiet, vai apģērbs ir ērts un ļauj brīvi kustēties, lai fotosesija kļūtu par patīkamu pieredzi.

Katrs ģimenes loceklis var izvēlēties apģērbu, kas atspoguļo viņu personību. Bērnu izvēlētie mīļākie apģērbi padarīs attēlus vēl personiskākus un stāstīs par viņu raksturu un interesēm.

Ģimenes fotosesija dabā - pastaiga gar jūru
Mazulis ar tēti pie jūras

Ģimenes fotosesijas Rīgā un citās Latvijas pilsētās

Ģimenes fotosesija dabā neaprobežojas tikai ar mežiem un pludmalēm. Lai arī tehniski pilsēta nav dabiska vide, arī urbānu fonu var izmantot kā krāšņu ainavu, kas piešķir ģimenes fotogrāfijām mūsdienīgu un dinamisku noskaņu. Pilsētas arhitektūra un ielu māksla var radīt aizraujošu kontrastu dabas skaistumam, piedāvājot neierastus un radošus skatus jūsu ģimenes stāstam. Vecrīga, ar savām burvīgajām bruģētajām ielām un elpu aizraujošo arhitektūru, ir kā laika mašīna, kas ļauj jums ceļot atpakaļ vēsturē, vienlaikus radot mūsdienīgas ģimenes atmiņas. Pilsētas parki piedāvā dabas mieru pilsētas sirdī, sniedzot klusu atmosfēru, kas ir ideāli piemērota ģimenes fotogrāfijām. Ķīpsala, ar savu unikālo skatu uz pilsētas panorāmu un Daugavu, piedāvā atšķirīgu pilsētas sajūtu. Tāpat arī vēsturiskas pilsētas kā Sigulda, Cēsis un Kuldīga ar savām brīnišķīgajām vietām ir lieliski piemērotas, lai piešķirtu jūsu ģimenes fotogrāfijām īpašu stāstu un raksturu. Šīs vietas ir kā pērles, kas tikai gaida, lai atklātu jūsu ģimenes saites un emocijas, radot neaizmirstamus mirkļus, kas paliks jūsu ģimenes vēsturē.

Kā nomierināt zīdaini – profesionāla jaundzimušo fotogrāfa padomi

Zīdainis guļ. Kā nomierināt zīdaini

Jaundzimušo fotogrāfija ir māksla, kas prasa daudz pacietības, radošuma un pieredzes. Mēs, kā profesionāli jaundzimušo fotogrāfi, zinām, cik svarīgi ir, lai mazulis būtu mierīgs un justos ērti, lai iegūtu skaistas un dabiskas fotogrāfijas. Bet kā mēs to panākam? Kādi ir mūsu noslēpumi, kā noturēt jaundzimušo miegā pat 2 stundas, neskatoties uz to, ka sesijas laikā mazuli vairākkārt grozam?

Vēlamies dalīties ar jums ar dažiem no mūsu paņēmieniem, kurus izmantojam, lai nomierinātu zīdaiņus un padarīt viņu fotosesiju par patīkamu un jauku atmiņā paliekošu pieredzi. Šie paņēmieni ir izmēģināti un pārbaudīti daudzu gadu garumā, un mēs ceram, ka tie jums noderēs arī mājās, kad jūsu mazulis ir nemierīgs vai nespēj aizmigt.

Mūsu metodes

 • Aijāšana
 • Satīšana autiņā
 • Knupis
 • Baltais troksnis
 • Šņākšana (baltais troksnis)
 • Pierītes glaudīšana
 • 4 rokas
 • Vieglas un lēnas kustības

1. Maiga šūpošana

Maiga šūpošana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā nomierināt zīdaini un palīdzēt viņam vai viņai aizmigt. Šūpošana imitē mātes kustības grūtniecības laikā un rada mazulim sajūtu, ka viņš vai viņa ir drošībā un aizsargāts. Noslēpums šajā gadījumā ir virziens, kādā mazuli šūpināt. Svarīgi ir šūpoties no augšas uz leju, nevis uz sāniem. Arī ieliekot mazuli autokrēsliņā, darbojas tas pats princips – augšā, lejā, nevis uz sāniem.

2. Ietīšana autiņā

Ietīšana autiņā jau kopš seniem laikiem ir lielisks paņēmiens, kā nomierināt zīdaini un novērst viņa vai viņas pārmērīgu kustību un refleksus, kas var mazuli pašu satraukt un traucēt mierīgām dienas gaitām vai miegam. Arī ietīšana autiņā mazulim atgādina laiku māmiņas puncī, kad viņš vai viņa bija cieši sakļauts un siltumā. Mēs izmantojam mīkstus un elpojošus audumus, kas ir piemēroti jaundzimušajiem, un ietinam mazuli cieši, bet ne pārāk stingri, lai viņš vai viņa varētu brīvi elpot un kustināt galviņu. Ievīstīšana autiņā fotosesijas laikā gan atšķirsies no tās, kā to darīsiet mājās, tā kā mūsu uzdevums ir ietīt mazuli tā, lai tas izskatītos skaisti fotogrāfijās.

Jaundzimušais guļ ietīts autiņā

3. Knupītis

Knupīša izmantošana vai neizmantošana mūsdienās ir kļuvis par visai strīdīgu jautājumu un, lai arī ļoti bieži iztiekam bez knupīša fotosesijas laikā, reizēm tas var izrādīties īsts glābiņš. Mazulim, tāpat kā jebkuram no mums, ir savas labās un sliktās dienas, turklāt daudziem mazuļiem ir ļoti izteikts zīšanas reflekss arī pēc kārtīgas ēdienreizes un viņam vai viņai ir grūti aizmigt. Tādēļ vienmēr lūdzam vecākus uz jaundzimušo fotosesiju paņemt līdzi knupīti arī tad, ja mājās tas netiek izmantots, tā kā tas var ievērojami ietekmēt fotosesijā pavadīto laiku un arī gala rezultātu.

4. Baltais troksnis

Baltais troksnis ir brīnišķīgs palīglīdzeklis, kā radīt mazulim mierīgu un relaksējošu atmosfēru. Baltā trokšņa pamatā ir vienmērīgi un nepārtraukti skaņas signāli, kas maskē citus trokšņus un nomāc mazulim traucējošus stimulus. Baltā trokšņa iekārta mums visiem jau ir katrā mājā – ventilators, tvaika nosūcējs, putekļu sūcējs, fēns, sūknis utt. Mēs izmantojam speciālu baltā trokšņa ierīci, kas ir portatīva un regulējama, un iestatām to tā, lai tas būtu pietiekami skaļš, lai nomierinātu mazuli, bet ne tik skaļš, lai kaitētu viņa vai viņas dzirdei.

5. Šņākšana (ššššššššš…)

Šņākšana (ja kāds var ieteikt labāku apzīmējumu, būšu pateicīgs) ir vēl viens paņēmiens, kā nomierināt zīdaini. Būtībā tas ir ļoti līdzīgi baltajam troksnim, bet ir vēl personiskāk un intīmāk, tā kā baltā trokšņa iekārtas funkciju pildām mēs paši. Mēs šņācam mazulim vai mazulei pavisam tuvu ausij, bet ne tieši tajā, un izmantojam maigu un mierīgu balsi, mainot šņākšanas intensitāti un toni atkarībā no mazuļa reakcijas.

6. Maiga pierītes glaudīšana

Viena no vienkāršākajām un iedarbīgākajām metodēm ir maiga pierītes glaudīšana ar pirkstiem. Tas var palīdzēt mazulim iemigt ātrāk vai atslābt, ja mazulis ir satraucies un raudulīgs. Viegli glaudiet mazuļa pierīti no augšas uz leju, vai ar apļveida kustībām. Centieties neglaudīt mazuļa degungalu un vaigus, tā kā tas var mazuli vēl vairāk satraukt. Atkārtojam šīs kustības kombinācijā ar vieglu šūpošanos un tas gandrīz vienmēr iedarbojas un var palīdzēt iemigt pat mazulim, kas vēl īsti nejūtas noguris.

7. Četras rokas

Tā kā visās fotosesijās strādājam divatā, tad mums ir viena (četras) liela priekšrocība – roku daudzums. Ar četrām rokām ir daudz vieglāk ļaut mazulim justies relaksētam. Varam salīdzinoši viegli mainīt pozas, piekārtot aksesuārus, droši saturēt mazuli, parūpēties par siltumu un atbalstu, pasniegties pēc knupīša vai pudelītes, ja mazulis ir izsalcis un rūpēties par mazuļa vajadzībām, viņu nesatraucot un ietaupot tik vērtīgo laiku.

Vecāki tur uz rokām mazuli un sabučo

8. Vieglas, lēnas kustības un “zen” miers

Lai arī cik sarežģīta reizēm izvērstos fotosesija, vienmēr un visās situācijās saglabājam mieru, veicam lēnas un vieglas kustības un izmantojam savu pieredzi, lai radītu kaut ko skaistu jebkurā situācijā. Jaundzimušie ir ļoti jūtīgi pret straujām kustībām. Tās var likt viņiem satrūkties un justies nedroši, tādēļ fotosesijās izmantojam plūstošas pārejas starp pozām un, kad nepieciešams mazuli pacelt, to vienmēr darām uzmanīgi un maigi, pieturot galviņu, rociņas tuvu ķermenim un viegli piekļaujot mazuli sev klāt.

Un visbeidzot

Ceram, ka šie paņēmieni sniedza jums kaut nelielu ieskatu mūsu fotosesiju procesā. Esam to darījuši jau vairāk kā 14 gadus un esam iemācījušies nolasīt un reaģēt uz katra mazuļa vajadzībām, tādēļ nekrītiet izmisumā, ja jums uzreiz neizdodas veiksmīgi pielietot minētās metodes. Mazuļa audzināšana ir maratons, nevis sprints. Turklāt, ja atnāksiet pie mums uz fotosesiju, tad par to visu parūpēsimies mēs, jo mūsu uzdevums ir ne tikai mazuļa labsajūta, bet arī jūsu – vecāku. Vēlamies sniegt jums mirkli atpūtas, lai varat atslābināties un izbaudīt šo pieredzi.

Jaundzimušā fotosesija mājās vai studijā? 5 par un daži pret

Jaundzimušais mazulis skaisti iekārtots groziņā, jaundzimušā fotosesijas laikā.

Ja esat mazuļa gaidībās vai jau esat sagaidījuši savu jaunāko ģimenes atvasi, iespējams domājat par vēlmi iemūžināt šos nozīmīgos mirkļus fotogrāfijās jaundzimušā fotosesijā. Taču, kur labāk plānot savu fotosesiju? Vai izvēlēties fotosesiju ierastā un pazīstamā vidē mājās, vai profesionālā jaundzimušo fotostudijā. Šajā rakstā salīdzināsim abu opciju plusus un mīnusus, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotāko.


Jaundzimušā fotosesija mājās

Jaundzimušā fotosesija mājās - aizkulises.

– Plusi

 • Drošība/komforts/pašpārliecinātība. Gan jūsu mazulis, bet īpaši jau paši vecāki var justies drošāk savā ierastajā vidē. Ja esat vairāk intravertas personības, jums nebūs jāsatraucas par neierastu vidi un svešiem cilvēkiem, kas savukārt var palīdzēt jums atbrīvoties kameras priekšā.
 • Nav vajadzības ceļot ar mazuli. Fotosesijai notiekot mājās, jums nebūs jāpako somas un jābrauc uz studiju ar mazuli un mantām. Tādējādi, paliekot mājās, jūs ietaupīsiet savu laiku un enerģiju, kā arī izvairīsieties no iespējas kaut ko aizmirst, nonākt sastrēgumā, no skarbiem laika apstākļiem, vai citām neparedzētām situācijām, kas var aizkavēt jūsu nonākšanu fotostudijā.
 • Samazināts vīrusu un alergēnu risks. Kaut arī jūsu mājās ieradīsies fotogrāfs, tomēr, organizējot fotosesiju mājās, risks saskarties ar vīrusiem būs samazināts līdz minimumam.
 • Temperatūras un trokšņu kontrole. Jaundzimušo sesijām nepieciešamas siltas telpas un mierīga gaisotne. Savā mājoklī paši varēsiet kontrolēt temperatūru un trokšņus, lai pielāgotos mazuļa vajadzībām. Varēsiet izmantot savu mūziku vai nomierinošas fona skaņas, radot relaksētu atmosfēru, kas palīdzēs atslābināties gan jums, gan mazulim.
 • Iespēja fotogrāfijās iekļaut mājas vidi un aksesuārus. Plānojot sesiju mājās, ir iespēja fotogrāfijās iekļaut mājokļa interjeru, izmantojot to kā fonu. Šādas sīkas nianses ar fotogrāfiju starpniecību palīdz veidot ģimenes atmiņu krātuvi. Tāpat mājās būs iespēja kādā fotogrāfijā iesaistīt arī jūsu mājdzīvnieku.

– Mīnusi

 • Augstākas izmaksas. Tā kā izbraukuma sesija fotogrāfam prasa visai daudz papildus laika, lai sagatavotos un nokļūtu pie jums, fotosesija mājās izmaksās vairāk kā studijā.
 • Ierobežots aksesuāru un fonu daudzums. Nav tāda kofera, kurā būtu iespējams ievietot visus studijā pieejamos aksesuārus. Neskatoties uz to, ka pieredzējis fotogrāfs paņems līdzi ievērojami vairāk aksesuāru, kā nepieciešams, lai pielāgotos dažādām situācijām, tāda aksesuāru un krāsu izvēle kā studijā, nebūs iespējama.
 • Vietas un gaismas ierobežojumi. Nepietiekams vietas un gaismas daudzums var ievērojami ietekmēt gala rezultātu. Īpaši sarežģītas situācijas var rasties fotogrāfiem, kas izmanto dabīgo apgaismojumu.
 • Vairāk ikdienas traucēkļu. Lai arī mājas ierastā vide var būt pozitīvs faktors, jārēķinās arī ar to, ka nekur nepazudīs lietas, kas novērš uzmanību mājas solī. Mājdzīvnieki, vecākie bērni, kurjera piegādes, tie visi var būt faktori, kas var novērst uzmanību no fotosesijas un arī ietekmēt gala rezultātu.
 • Mājokļa uzkopšana. Pirmajās dienās pēc atgriešanās no slimnīcas ar mazuli uz rokām un pierodot pie jaunā dzīves ritma, mājoklis var izskatīties pēc īsta kaujas lauka, īpaši, ja mājās jau ir vecāki bērni.

Jaundzimušā fotosesija studijā

'tikko dzimis' jaundzimušo un ģimenes fotostudija jaukā, saulainā dienā

– Plusi

 • Liela aksesuāru un fonu izvēle. Studijā būs pieejama daudz plašāka aksesuāru, fonu un krāsu palete. Izmantojot tās, būs iespējams variēt un fotosesijas laikā veidot dažādus, atšķirīgus tēlus, vai tieši otrādi – vienotu un saskaņotu stilu visām fotogrāfijām.
 • Profesionāls apgaismojums. Nav šaubu, ka katram labam fotogrāfam patīk izaicinājumi, tomēr sava fotostudija ir kā otrās mājas, kuras fotogrāfs pazīst kā savu kabatu. Darbības būs noslīpētas, gaisma būs ideāla jebkuros laika apstākļos un fotosesija varēs noritēt raitāk.
 • Mazāk ikdienas traucēkļu. Nekārtība mājās, trokšņi, kurus nevarat ietekmēt, un citi traucēkļi vairs nebūs faktori. Varēsiet atslābināties un izbaudīt procesu, kamēr fotogrāfs parūpējas par visu pārējo.
 • Nav nepieciešamības uzkopt mājokli. Jums nebūs jāsatraucas par mājokļa sapošanu gan pirms, gan, iespējams, pēc fotosesijas. Šīs rūpes paliks fotogrāfa pārziņā.
 • Mazākas izmaksas. Tā kā sesijas maksā nebūs jāiekļauj laiks, kas fotogrāfam jāpatērē gatavojoties izbraukuma fotosesijai, laiks ceļā un transporta/amortizācijas izmaksas, maksa par fotosesiju studijā būs zemāka.

– Mīnusi

 • Ceļošana ar mazuli. Lai arī brauciens var būt pavisam īss, grūtākā daļa būs tieši sagatavošanās. Īpaši vecākiem, kas ģimenē sagaidījuši pirmo mazuli, tas reizēm var būt liels izaicinājums.
 • Vīrusu un alergēnu risks. Gan studijā, gan ceļā uz to var būt palielināts risks saskarties ar vīrusiem. Īpaši aktuāli tas būs ziemas sezonā.
 • Komforts un drošība. Īpaši tad, ja tā būs jūsu pirmā fotosesija, iespējams nejutīsieties tik pārliecināti un droši, kā savā ierastajā vidē mājās. Tomēr varat būt droši, ka profesionāls fotogrāfs parūpēsies par to, ka uz mirkli varat aizmirsties un nesatraukties par ikdienas sīkumiem.

Zīdainis, meitenīte ar rozā galvas rotu un sedziņu, saldi čuč skaistā pozā.

Noslēgumā jāteic, ka jaundzimušā fotosesijas norise mājās vai fotostudijā būs atkarīga no jūsu iespējām un vajadzībām. Katrai no opcijām ir savi plusi un mīnusi un tie ir rūpīgi jāizvērtē, pirms pieņemat lēmumu par labu vienai vai otrai iespējai. No pieredzes varam teikt, ka nav būtiskas nozīmes, vai mazuļa fotosesija notiek mājās, vai studijā. Būtiski ir ar fotogrāfu izrunāt nianses, lai izprastu atšķirības. “Tikko dzimis” komanda ir ar lielu pieredzi jaundzimušo fotosesiju organizēšanā un spēs pielāgoties gandrīz jebkuriem apstākļiem.

Lai palīdzētu jums izvēlēties, veicām īsu visu vērā ņemamo faktoru apkopojumu tabulas formā. Lai ko jūs izvēlētos, mūsu numur viens ieteikums ir nolīgt profesionālu jaundzimušo fotogrāfu, kura stils atbilst jūsu vēlmēm un, kas spēs iemūžināt jūsu jaundzimušā mazuļa dzīves svarīgos mirkļus.


Jaundzimušā fotosesija mājāsJaundzimušā fotosesija studijā
PlusiPlusi
Komforts un drošībaAksesuāru un fonu dažādība
Nav nepieciešams ceļotProfesionāls apgaismojums
Samazināts vīrusu un alergēnu risksMazāk traucējošu faktoru
Kontrole pār temperatūru un troksniNav vajadzības uzkopt māju
Mājas vide un aksesuāriLētāk
MīnusiMīnusi
DārgākJāplāno brauciens
Aksesuāru un fonu ierobežojumiPaaugstināts vīrusu un alergēnu risks
Vietas un apgaismojuma ierobežojumiMazāk komforta un drošības sajūtas
Vairāk traucējošu faktoru
Mājas uzkopšana
Jaundzimušā fotosesija mājās vai studijā. Salīdzinoša tabula ar plusiem un mīnusiem.

Ja jums patika šis raksts, lūdzu padalieties ar to ar draugiem un ģimeni, kā arī sekojiet mums Facebook un Instagram, kur atradīsiet vēl citus ieteikumus un idejas jaundzimušo fotosesijām. Paldies un ceram uz tikšanos!

Ģimenes portretu maģija – jaundzimušā fotosesija

Smaidīgi vecāki tur savu aizmigušo jaundzimušo meitiņu jaundzimušā fotosesijas laikā. Fotogrāfija atspoguļo mīlestību un saikni starp mazuli un vecākiem.

Jaundzimušo un vecāku portretu nozīmīgums

Mazuļu un vecāku portreti ir kas patiesi īpašs. Tie ir kas vairāk, kā tikai bildes. Jaundzimušo fotosesijās tiek notvertas jūsu mazuļa pirmo dzīves dienu maģija un mīlestība. Tās veido skaistas un paliekošas atmiņas, kuras varēsiet lolot mūžīgi. Ģimenes fotogrāfijas atspoguļo emocionālo saikni starp jums un mazuli, jūsu sajūtas un pieķeršanos mazulim un ģimenei.

Šīs fotogrāfijas nav tikai jums. Tās ir arī jūsu mazulim un visai ģimenei. Tā ir liecība tam, cik jūsu mazulis ir mīlēts no pašām pirmajām dzīves dienām, kā viņš ir kļuvis par daļu no ģimenes, kas viņu atbalstīs un vienmēr būs klāt.

Jūsu jaundzimušā mazuļa un ģimenes portreti ir nenovērtējams dārgums, kas iezīmē mirkli, kad kļuvāt par vecākiem un iemīlējāt savu mazuli, kā arī dokumentāla liecība tam, kā jūsu bērns augs un attīstīsies. Tās ir fiziska liecība par cilvēkiem, kas padarījušas jūs par to, kas jūs esat, un tās ir prieka un iedvesmas avots gan grūtos, gan labos laikos.


Jaunie vecāki tur savu jaundzimušo maitiņu uz rokām, cieši un mīļi sakļāvušies kopā.

Profesionālas jaundzimušā fotosesijas priekšrocības

Ja vēlaties radīt īpašus jaundzimušo ģimenes portretus, iespējams ir vērts apsvērt profesionālu jaundzimušā fotosesiju. Profesionālam fotogrāfam ir iemaņas un pieredze darbā ar zīdaiņiem, un zināšanas, kā ar mazuļiem darboties piesardzīgi un droši. Profesionāls fotogrāfs arī pratīs radīt glaimojošas pozas, pareizi gaismot un nofotografēt gan jūs, gan jūsu mazuli. Sesijas laikā fotogrāfs parūpēsies par to, lai jums ne par ko nav jādomā, lai varat atslābināties un izbaudīt šo pieredzi. Turklāt visi sesijai nepieciešamie aksesuāri jau būs nodrošināti un jums nebūs jāsatraucas arī par tiem.


Māmiņa mīļi tur savu jaundzimušo meitiņu piekļautu sev cieši klāt. Meitiņa ir ietīta skaistā zaļganā sedziņā.

Glaimojošas un jaukas pozas

Tieši brīžos, kad mazulis guļ, ir iespējams radīt mīlestības, maiguma un pieķeršanās pilnus mirkļus. Šīs fotogrāfijas parāda to, kā jūs turat, glāstāt un mierināt savu mazuli un kā mazulis atpūšas un pieglaužas jūsu siltajam apskāvienam. Viena no priekšrocībām, kuru jums sniegs profesionāla fotogrāfa zināšanas un pieredze ir tā, ka sesijas laikā jūs tiksiet vadīti tā, lai fotogrāfijas izdotos dabīgas, skaistas un maiguma pilnas.


Lepns un laimīgs tētis tur savu guļošo jaundzimušo meitiņu cieši piekļautu pie auguma.

Gaisma un vide

Gaisma un vide ir viens no vissvarīgākajiem aspektiem, lai radītu maģisku gaisotni jūsu ģimenes portretos. Neatkarīgi no tā, vai tiek izmantots dabīgs apgaismojums vai studijas gaismas, tas ir aspekts, kas fotogrāfijās radīs siltumu un maigumu. Pareiza gaisma radīs skaistas gaismēnas, kas fotogrāfijām piedos dziļumu.

Jūsu fotosesijas vide var būt jebkur, kur jūtaties pietiekami ērti un relaksēti. Jaundzimušo fotosesijas parasti notiek studijā vai mājās. Abos gadījumos ir dažādas priekšrocības un trūkumi, tādēļ, lai ko jūs arī izvēlētos par fotosesijas norises vietu, ir svarīgi ar fotogrāfu vienoties par visām detaļām, lai jūs justos droši par to, ka rezultāts būs tieši tāds, kā vēlaties.


Ģimenes portrets ar tēti, mammu un viņu jaundzimušo meitiņu. Tētis tur meitiņu uz rokām un skūpsta māmiņu uz pieres.

Vaļsirdīgi mirkļi un autentiski portreti

Lielisks veids, kā radīt maģiskus vecāku-jaundzimušo portretus, ir notverot vaļsirdīgus mirkļus, kas atspoguļo patiesas emocijas. Tie ir brīži, kas notiek dabiski un spontāni, kā smiekli, žāvas, šķavas vai kāds neparedzēts pārsteigums. Šie ir mirkļi, kas atklāj jūsu personības un raksturus, kā arī jūsu mazuļa individualitāti un šarmu.

Šie neformālie brīži bieži vien var būt vismaģiskākie, jo tie ir autentiski un patiesi. Tie parāda patiesos jūs, bez filtriem un bez izlikšanās, atspoguļojot nepiespiestas un tīras emocijas un jūsu saikni vienam ar otru brīžos, kad esat jūs paši.


Jaundzimušā fotosesija - groziņā guļoša mazulīte, ietīta zaļganā autiņā ar skaistu zaļganu ziedu matu rotu uz galvas.

Profesionāla apstrāde

Fotogrāfiju pēcapstrāde var pacelt jūsu portretus jauna līmenī. Šajā brīdī profesionāls fotogrāfs var veikt smalkus labojumus un krāsu pielāgošanu, kas padarīs jūsu fotosesijas rezultātu vēl skaistāku un maģiskāku.

Fotogrāfiju apstrādes procesā tiks pielāgots kontrasts, spilgtums, asums, tiks noretušēti nevēlami plankumi. Taču svarīgāk ir tas, ka profesionāls fotogrāfs jūsu fotogrāfijās radīs vienotu un harmonisku krāsu shēmu, kas atbilst fotogrāfa stilam. Katram fotogrāfam ir savs fotogrāfiju apstrādes stils un tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem, pēc kura jūs veicat savu fotogrāfa izvēli, pat ja reizēm tā var būt neapzināta. “Tikko dzimis” fotogrāfiju apstrādes stils ir balstīts uz dabiskumu un fotogrāfijām piešķirs maigumu un sapņainumu.


Aizmidzis jaundzimušais mazulis groziņā

Ieplānojiet savu īpašo ģimenes fotosesiju

Ja vēlaties notvert savus maģiskos mirkļus, sazinieties ar mums, lai rezervētu fotosesiju ‘tikko dzimis’ fotostudijā. Esam profesionāla jaundzimušo un ģimenes fotostudija, kas darbojas jau kopš 2010. gada un palīdzēsim jums radīt vienreizējus un burvīgus jaundzimušā-ģimenes portretus, par kuriem priecāties un kurus apbrīnot mūžīgi.

Gaidību fotosesija – kā tai sagatavoties un ko gaidīt?

GRŪTNIECĪBAS FOTOSESIJA

Gatavojoties mazuļa ienākšanai pasaulē, Jūsu darāmo darbu saraksts, visticamāk, ir kilometriem garš. Gaidību fotosesija var šķist kā tikai vēl viens darbs, ko pievienot šim sarakstam, taču tā var būt brīnišķīgs veids, kā atgādināt sev par sievietes ķermeņa spēku un skaistumu. Grūtniecības fotosesija ir skaists veids, kā kopā ar savu ģimeni nosvinēt jaunas dzīvībiņas ienākšanu šajā pasaulē.

Ja Jums vēl nekad nav bijusi punča fotosesija, vai nejūtaties pārliecināta par to, vai tādu vēlaties, šeit atradīsiet dažas norādes, kā tai labāk sagatavoties un, ko no tās gaidīt.


FOTOGRĀFS

Šis ir svarīgākais elements, lai sasniegtu labāko rezultātu. Atrodiet profesionālu fotogrāfu, kas ir pieredzējis un specializējas gaidību fotosesijās. Profesionāls fotogrāfs zinās, kā Jūs iepozēt, izgaismot un nofotografēt tā, lai izceltu jūsu sejas un auguma skaistumu.

Izvēlieties fotogrāfu, kura stils Jūs visvairāk uzrunā. Iespējas ir gandrīz neierobežotas. Apspriediet apģērbus un savas idejas, vai arī pilnībā paļaujieties uz fotogrāfu. Izpētiet informāciju mājas lapā, apskatiet galerijas, kā arī sociālos medijus, kur parasti atradīsiet jaunākos darbus.


KAD PLĀNOT FOTOSESIJU

Ja gaidāt vienu mazulīti, vislabākais laiks grūtniecības fotosesijai ir starp 29. un 36. grūtniecības nedēļu. Šajā laikā puncis būs skaisti apaļš un Jūs vēl jutīsieties pietiekami labi, lai varētu ērti pozēt. Ja gaidāt dvīnīšus, fotosesiju vēlams plānot jau 26. – 30. nedēļā, tā kā dvīnīši lielākoties nāk pasaulē ātrāk.


PUNČA FOTOSESIJA STUDIJĀ

VIETA

Apsveriet fotosesijas norises vietu un to priekšrocības vai trūkumus.

STUDIJA

Studijas priekšrocība ir ērtības un apstākļu kontrole. Tajā būs paredzams apgaismojums un var fotografēt jebkuros laika apstākļos.

MĀJAS

Jūsu mājokļa priekšrocība būs saikne ar pazīstamu vidi un Jums nebūs jāsatraucas par laikapstākļiem, taču nāksies sakārtot māju, lai tā labi izskatītos fotogrāfijās. Arī apgaismojums mājoklī var nebūt optimāls, tādēļ aprunājieties ar savu fotogrāfu, pirms pieņemat lēmumu.

PIE DABAS

Dabīgais grūtniecības skaistums uz skaista dabas fona ir elpu aizraujoša kombinācija. Grūtniecības fotosesija pie dabas ir iespēja radīt kaut ko vienreizēju un individuālu, tomēr jārēķinās, ka māte daba ir nepielūdzama un laika apstākļus nebūs iespējas kontrolēt. Ideālais laika posms āra fotosesijai būs agras rīta un vakara stundas, kad gaisma ir visskaistākā.


PROFESIONĀLS MEIKAPS & MATU SAKĀRTOJUMS

Lai Jūsu gaidību fotosesija kļūtu vēl īpašāka, iesakām vienmēr izvēlēties profesionāla vizāžista pakalpojumus. Tas ne tikai atvieglos fotogrāfa darbu, bet ļaus Jums justies skaistai un pārliecinātai par sevi. Apspriediet ar savu vizāžistu, kādu vēlaties meikapu. Ņemiet vērā, ka profesionāls meikaps būs spilgtāks un uzkrītošāks kā ikdienas, un tā tam ir jābūt. Dabīgā apgaismojumā, vai studijas gaismās – Jūs izskatīsieties satriecoši!

Ņemiet vērā, ka Jūsu plaukstas būs redzamas katrā fotogrāfijā, tādēļ iesakām pirms fotosesijas sevi palutināt ar manikīru.


PUNČA FOTOSESIJA

ĢIMENE

Šis var būt notikums visai ģimenei vai īpaša svētku diena tikai Jums vienai. Ja plānojat fotosesiju ar bērniem, laba ideja ir atrast kādu, kas viņus pieskatīs vai atbrauks pakaļ, kad kopbildes būs pabeigtas. Tādā veidā Jums nebūs jāsatraucas par bērnu pieskatīšanu vai izklaidēšanu.


ATSLĀBINIETIES & IZBAUDIET

Jā, to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, taču centieties saglabāt mieru un nesatraukties par fotosesijas norisi. Jūs esat labās rokās, ļaujieties notikumam!

Atcerieties, ka Jums būs perfekts meikaps un matu sakārtojums, tādēļ, lai vēl vairāk izbaudītu šo dienu, iesakām pēc sesijas ieplānot jauku restorāna apmeklējumu divatā.

Sveika Māsiņ! | Un tad viņi bija pieci ❤ | Jaundzimušā un ģimenes fotosesija studijā

ĢIMENES FOTOSESIJA

Vienas no skaistākajām ģimenes fotosesijām ir tās, kurās redzi, kā izauguši bērni, kurus pirms gadiem savā studijā esam bildējuši kā pavisam mazus ķiparus, kā līdz ar viņiem ‘aug’ vecāki un kā aug visa ģimene kopā. Ir skaisti pēc gadiem visus atkal satikt jau otrajā, trešajā vai pat ceturtajā jaundzimušā fotosesijā. Bieži vien ir sajūta, ka šo dažu stundu laikā, kuras esam bijuši kopā pirms vairākiem gadiem, esam viens otru neticami labi iepazinuši. Atceramies, par ko runājām, kā iepriekšējā sesijā gāja un ir sajūta, ka joprojām esam uz viena viļņa.

Neatkarīgi no tā vai fotografējam ģimenes fotosesijas studijā vai mājās, mums ir svarīgi nodrošināt, lai visa ģimene justos ērti un atslābināti. Cenšamies radīt neformālu un draudzīgu atmosfēru, lai visi varētu izbaudīt sesiju un iegūt skaistas atmiņas. Ģimenes fotosesijas nav tikai fotogrāfiju uzņemšana. Tā ir kopēju atmiņu radīšana, kas paliks uz mūžu. Tā ir iespēja iemūžināt mīlestību un saikni starp ģimenes locekļiem un visiem kopā radīt kaut ko skaistu.


ĢIMENES FOTOSESIJA RĪGĀ

Mūsu TOP 4 padomi, kurus ņemt vērā, gatavojoties jaundzimušā un ģimenes fotosesijai:

 1. Ērts apģērbs. Ja ģimenes kopbildēm plānotais apģērbs nav īpaši ērts, ņemiet līdzi neformālu maiņas apģērbu, lai pēc ģimenes fotogrāfijām varat pārģērbties, atpūsties un justies ērti, kamēr mazulis bildējas viens.
 2. Ņemiet līdzi uzkodas un mazas nodarbes vecākajiem bērniem. Jaundzimušo un ģimenes fotosesijas var ilgt 2 – 3 stundas, tādēļ paņemiet līdzi uzkodas un kādu nodarbi vecākajiem bērniem, lai gaidīšanas laiks līdz sesijas beigām paskrien ātrāk.
 3. Iekļaujiet fotogrāfijās ko īpašu. Apdomājiet, vai vēlaties fotogrāfijās iekļaut ko īpašu – omītes adīto sedziņu, mazuļa pirmo mīļlietiņu vai ko citu ar sentimentālu vērtību. Apspriediet ar savu fotogrāfu šo aksesuāru izmantošanas iespējas pirms sesijas, lai būtu iespēja labāk sagatavoties.
 4. Atslābinieties un labi pavadiet laiku. Atcerieties – ņemiet līdzi labu garastāvokli un relaksējieties. Jo labākā noskaņojumā būsiet, jo labākas izdosies fotogrāfijas. Mēs nevaram garantēt, ka vienmēr viss būs pilnībā ideāli, bet, ja būsiet mierīgi un atvērti, varam apsolīt, ka būs skaisti.
ĢIMENES FOTOSESIJA STUDIJĀ
FOTOSESIJAS RĪGĀ
JAUNDZIMUŠĀ FOTOSESIJA STUDIJĀ
JAUNDZIMUŠĀ FOTOSESIJA RĪGĀ
JAUNDZIMUŠĀ FOTOSESIJA MĀJĀS

Punča fotosesija kopā ar Māmiņu klubu – gaidot Superbēbi

Kristīne pavisam drīz sagaidīs sava trešā mazuļa ienākšanu ģimenē un Māmiņu klubs gaida savu nākamo Superbēbi. Arī mēs pielikām savu roku gaidīšanas procesā ar šo punča fotosesiju. Tagad ar nepacietību gaidām lielo notikumu, lai iemūžinātu visu ģimeni kopā.

Grūtniece sēdus pozā, kopā ar abiem vecākajiem bērniem.

Grūtniecība ir skaists un maģisks laiks sievietes dzīvē un notvert to fotogrāfijās ir brīnišķīgs veids, kā nosvinēt gaidību prieku un skaistumu. Tādēļ bijām super priecīgi par iespēju sabildēt Kristīni un viņas vecākos bērnus, kuri ar nepacietību gaida jaunā ģimenes locekļa ienākšanu šajā pasaulē. Kristīne ir populārā TV raidījuma Māmiņu klubs viena no dalībniecēm. Šajā bloga ierakstā padalīsimies ar jums, kā plānojām un realizējām šo grūtniecības fotosesiju un, kā notika fotogrāfiju apstrāde, lai nonāktu pie gala rezultāta.

Vieta – ‘tikko dzimis’ fotostudija

Māmiņa stāvoklī guļus pozā, smaidīga skatās kamērā.

Intīmākai un mierīgākai gaisotnei gan Kristīnei, gan viņas bērniem, kā fotosesijas vietu izvēlējāmies mūsu pašu mājīgo fotostudiju Rīgas centrā. Studijā ir pieejami vairāku veidu tumši un gaiši foni dažādu noskaņu radīšanai, kā arī studijas un dabīgais apgaismojums. Kristīnes fotosesijai izvēlējāmies izmantot dabīgo dienas gaismu.

Meikaps un matu sakārtojums – gatavojoties ideālajai punča fotosesijai

Grūtniecei tiek uzlikts grims un ieveidoti mati pirms punča fotosesijas.

Vēlējāmies, lai Kristīne izskatās lieliski, tādēļ, kā jau pirms katras punča fotosesijas, sākām ar meikapu un matu ieveidošanu, ko veic profesionāla vizāžiste. Izvēle krita uz dabīgu un glaimojošu grimu, kas izceļ Kristīnes sejas vaibstus un papildina viņas ādas toņus. Matus ieveidojām tā, lai tie piestāv Kristīnes sejas formai un atbilst personībai. Vieglas lokas vienmēr būs laba izvēle. Vēlējāmies lai Kristīne jūtas par sevi pārliecināta un skaista, gatava stāties kameras priekšā. Par MUAH parūpējās Sandra.

Garderobe – jo vienkāršāk, jo labāk

Māmiņa gaidībās ar dēlu uz rokām.

Kristīnes pašas vēlme bija kaut kas pavisam vienkāršs un pilnīga paļāvība uz mūsu redzējumu un mūsu pieredzi, tādēļ vienīgais, kas Kristīnei bija līdzi (drīzāk – jau kājās), bija džinsas (un bērni). Neiedziļinoties detaļās, ja ir jāizvēlas viens apģērba gabals, kuru ņemt līdzi uz punča fotosesiju, tad tās ir džinsas. Nevarat tās aizpogāt ciet? Perfekti! Viss pārējais, kas vajadzīgs, ir pieejams studijā. Savukārt bērniem bija līdzi pieskaņots vienkāršs apģērbs, kas ļoti labi saderēja ar topošās māmiņas izvēlēto tēlu.

Pozas – elegantu un izteiksmīgu fotogrāfiju dažādība

Māmiņa punča fotosesijas laikā, ietīta audumos, divos dažādos tēlos - gaišā un tumšā.

Vēlējāmies Kristīni un viņas bērnus iemūžināt vienkāršās, bet elegantās un ilgmūžīgās pozās, kas izceļ māmiņas grūtniecības skaistumu un notver pārējo ģimenes locekļu personības un izteiksmes. Izmantojām dažādas pozas stāvus, sēdus, guļus, nopietnas un smaidīgas. Pašai Kristīnei un bērniem, protams, nebija jādomā, kādas pozās nostāties vai apsēsties. Devām vienkāršas un detalizētas norādes, kā tieši pozēt – kā nostāties, apsēsties, kur skatīties, kur turēt rokas, kā pagāzt galvu un daudz ko citu, lai rezultāts būtu “noslīpēts” un vienlaicīgi dabīgs. Galvenais mērķis bija radīt skaistas un paliekošas atmiņas ģimenei.

Fotogrāfiju apstrāde un retušēšana – maģijas un stila pieskāriens

Kaut arī katrs sevis cienīgs fotogrāfs centīsies sasniegt labāko rezultātu tieši kamerā, tomēr lai uzliktu ķirsīti uz kūkas, kā jau pēc katras fotosesijas, ir laiks ķerties klāt fotogrāfiju atlasei, apstrādei un retušēšanai. Tas ir process, kas bieži vien prasa ieguldīt vairāk laika kā pati fotosesija. Lai viss būtu augstākajā kvalitātē, tam tiek izmantotas manas divas iecienītākās profesionālas foto apstrādes programmas – Adobe Lightroom un Adobe Photoshop, kas ne tikai palīdz sasniegt labāko rezultātu kvalitātes ziņā, bet arī pieturēties pie vienota ‘tikko dzimis’ fotosesiju stila, neatkarīgi no tā vai jāapstrādā divas, vai tūkstošiem fotogrāfiju, jo viena no būtiskākajām mūsu stila iezīmēm, ir vienota krāsu toņu gamma.

Grūtniece maigi aplikusi rokas savam puncim, kadrs no punča fotosesijas.

Ceram, ka jums patika šis nelielais ieskats punča fotosesijā. Mums bija patiess prieks sadarboties ar Kristīni, ar viņas bērniem un ar Māmiņu klubu. Jau šobrīd neveram sagaidīt, kad visa ģimene atgriezīsies pie mums jau kuplākā skaitā kopā ar Superbēbi.

Ja vēlaties rezervēt savu gaidību fotosesiju, sazinieties ar mums caur sociālajiem medijiem, Whatsapp, vai izmantojot kontaktinformāciju mājas lapā. Priecāsimies sadarboties ar jums, lai radītu skaistas atmiņas arī jūsu ģimenei.

Ģimenes fotogrāmata kā atmiņu vācelīte

Fotogrāmata ar ģimenes fotogrāfiju no jaundzimušā fotosesijas

Kā izveidot ģimenes fotogrāmatu ar savām fotogrāfijām

Blakus kanvām un lielām, melnbaltām fotogrāfijām pie sienas, viens no skaistākajiem veidiem, kā vēl pēc daudziem gadiem apskatīt un pasniegt savas fotogrāfijas, kā arī lieliska dāvana savam jaundzimušajam mazulim, ir fotogrāmata. Fotogrāmata ir grāmata, kas satur jūsu izvēlētās fotogrāfijas, kas ir izdrukātas uz kvalitatīva papīra un saliktas kopā ar vāku. Fotogrāmatas ir lielisks veids, kā saglabāt un dalīties ar savām ģimenes atmiņām, jo tās ir ilgstošas, personīgas un elegantes.

Bet kā izveidot ģimenes fotogrāmatu ar savām fotogrāfijām? Kā izvēlēties labākās fotogrāfijas, kārtot tās, un piešķirt tām nozīmi? Kā izvēlēties piemērotu dizainu, izmēru un stilu savai fotogrāmatu? Kā padarīt savu fotogrāmatu unikālu un interesantu? Šajā rakstā mēs atbildēsim uz šiem un citiem jautājumiem, un sniegsim jums padomus un ieteikumus, kā izveidot ģimenes fotogrāmatu ar savām fotogrāfijām, kas var kļūt par jūsu ģimenes relikviju.

Fotogrāmata ar askētisku noformējumu, melniem vākiem un mazuļa foto

Atlasiet fotogrāfijas savai fotogrāmatai

Pirmais solis, lai izveidotu ģimenes fotogrāmatu, ir izvēlēties fotogrāfijas, kas tiks iekļautas tajā. Tas var būt grūts un laikietilpīgs process, jo jums var būt simtiem vai pat tūkstošiem fotogrāfiju, no kurām izvēlēties. Lai atvieglotu šo uzdevumu, mēs iesakām jums sekot šiem padomiem:

 • Izvēlieties fotogrāmatas tēmu. Fotogrāmata ir ne tikai attēlu kolekcija. Tā ir arī veids, kā pastāstīt jūsu ģimenes dzīves stāstu, tāpēc izvēlieties fotogrāfijas, kas parāda jūsu ģimenes svarīgākos notikumus, mijiedarbības, emocijas un personības. Piemēram, jūs varat iekļaut fotogrāfijas no jūsu kāzu dienas, bērna piedzimšanas, pirmās skolas dienas, ģimenes fotosesijas, svētkiem, hobijiem, mīļākajām vietām, u.c.
 • Sakārtojiet fotogrāfijas mapē. Pirms sākt darbu pie fotogrāfiju atlases, ir kāds ļoti vienkāršs, taču svarīgs darbs – izveidojiet atsevišķu mapi, kurā sakārtot fotogrāfijas, kas nonāks jūsu fotogrāmatā. Ticiet mums, kad sakām, tas ļoti atvieglos un paātrinās fotogrāmatas izveidi.
 • Izvēlieties fotogrāfijas, kas ir kvalitatīvas. Kad fotogrāfijas ir sakārtotas mapē, izvēlieties fotogrāfijas pēc to kvalitātes. Pēc iespējas izvairieties no fotogrāfijām, kas ir miglainas, tumšas, izplūdušas vai ar sliktu izšķirtspēju. Ja jums ir iespēja, izmantojiet fotogrāfijas, kas ir uzņemtas ar profesionālu kameru vai labu tālruni.
 • Izvēlieties fotogrāfijas, kas ir dažādas un dinamiskas, vai tieši otrādi – saskanīgas. Fotogrāmata var atspoguļot jūsu ģimenes daudzveidību un dinamiku. Tāpēc izvēlieties fotogrāfijas, kas ir dažādas un dinamiskas, nevis vienveidīgas un statiskas. Jūs varat iekļaut fotogrāfijas, kas ir uzņemtas dažādos laikos, vietās, leņķos, perspektīvās; fotogrāfijas, kas parāda jūsu ģimenes dažādās aktivitātes, izteiksmes, attiecības. Tāpat jūs varat arī mainīt fotogrāfiju izmērus, formas, virzienu lai padarītu jūsu fotogrāmatu vizuāli pievilcīgāku un dinamiskāku.
Atvērta fotogrāmata ar jaundzimušo fotogrāfijām

Izveidojiet un pielāgojiet fotogrāmatu

Otrais solis, lai izveidotu ģimenes fotogrāmatu, ir fotogrāmatas dizaina pielāgošana, izmantojot jūsu izvēlētās fotogrāfijas. Tas ir radošs, jautrs un vienlaicīgi var būt ilgs un sarežģīts process. Mūsdienās ir iespēja izvēlēties dažādus dizainus, izmērus, stilus, fontus, u.c., lai padarītu jūsu fotogrāmatu unikālu un personīgu.

 • Izvēlieties vāku savai fotogrāmatai. Vāks ir pirmais, ko jūs, jūsu ģimene un draugi redzēs, kad viņi apskatīs jūsu veidoto fotogrāmatu. Tāpēc izvēlieties vāku, kas ir pievilcīgs, izturīgs un atbilstošs jūsu fotogrāmatas tematam un stilam. Piemēram, jūs varat izvēlēties vāku, kas ir izgatavots no ādas, auduma, koka, metāla, u.c. Iespējas ir gandrīz neierobežotas.
 • Fotogrāmatas izkārtojums. Izkārtojums ir veids, kā jūs novietojat jūsu fotogrāfijas uz jūsu fotogrāmatas lapām. Tā ir svarīga izvēle, jo tas ietekmē jūsu fotogrāmatas vizuālo efektu un lasāmību. Piemēram, jūs varat izvēlēties izkārtojumu, kas ir simetrisks, asimetrisks, centrēts, malās, u.c. Jūs varat arī izvēlēties izkārtojumu, kas ir vienkāršs, sarežģīts, māksliniecisks, klasisks, ar vienu, divām, trim vai vairākām fotogrāfijām uz vienas lapas, atkarībā no jūsu fotogrāfiju skaita un izmēra.
 • Izvēlieties tematiku, stilu, krāsas un fontu. Tēma un stils ir veids, kā jūs piešķirat jūsu fotogrāmatai noteiktu noskaņu un atmosfēru. Izvēlieties tēmu un stilu, kas ir saistīts ar jūsu fotogrāmatas tematiku, piemēram, ziemas, pavasara, vasaras, svētku, sporta vai mākslas tēma un stils. Izvēlieties tēmu un pieturieties pie tās, tas piešķirs grāmatai patīkamu plūdumu.
 • Ja esat nolēmuši papildināt grāmatu ar atmiņu tekstiem, izvēlieties fontu virsrakstiem, apakšvirsrakstiem, citātiem utt. Fonts ir svarīgs, jo tas ietekmē jūsu fotogrāmatas estētiku un lasāmību, tādēļ iesakām izvēlēties fontu, kas ir viegli lasāms (arī vecākai paaudzei).
 • Krāsas ir veids, kā jūs piešķirat jūsu fotogrāmatu noteiktu toni un emocionalitāti, izceļat jūsu fotogrāfijas un tekstu. Arī šajā gadījumā izvēlieties krāsas, kas ir saistītas ar jūsu fotogrāmatas tēmu un stilu.
Atvērta fotogrāmata ar jaundzimušā ģimenes fotogrāfiju un grūtniecības fotogrāfiju

Padariet savu fotogrāmatu unikālu

Trešais solis, lai izveidotu ģimenes fotogrāmatu, ir padarīt savu fotogrāmatu vēl skaistākus un unikālus, pievienojot dažādus papildus elementus un detaļas. Tas ir veids, kā jūs piešķirat jūsu grāmatai vēl vairāk personības un nozīmes.

 • Iedvesmojieties ar idejām un piemēriem. Ja jums trūkst radošuma vai vēlaties redzēt, ko citi ir izveidojuši, jūs varat meklēt idejas un piemērus par fotogrāmatām internetā. Visiem labi zināmajā Pinterest atradīsiet daudz radošu piemēru fotogrāmatām par dzimšanas dienām, kāzām, brīvdienām, ceļojumiem, ģimenes fotosesijām un daudz ko citu, kā arī gūsiet iedvesmu dažādiem dizainiem un izkārtojumiem.
 • Ļaujiet citiem strādāt jūsu labā. Tieši tā, jau kādu laiku dzīvojam 21. gadsimtā, esam aizņemti darbā un pavadot laiku ar ģimeni, un ir fotogrāmatu drukas uzņēmumi, kas piedāvā (bezmaksas) dizaineru pakalpojumus. Vai arī ļaujiet mākslīgajam intelektam izvietot fotogrāfijas grāmatā un izveidot dizainu.

Secinājumi

Atkārtojiet galvenos punktus un padomus rakstā, liekot uzsvaru uz fotogrāfiju drukāšanas un fotogrāmatu veidošanas vērtību un prieku ģimenes atmiņām. Mēs ceram, ka šie padomi un informācija palīdzēs jums saprast, kā saglabāt un pasniegt savas ģimenes atmiņas drukātā veidā, kā arī radīt skaistas un unikālas fotogrāmatas.

Un vēlreiz soli pa solim:

 1. Izvēlieties fotogrāmatas tēmu;
 2. Atlasiet fotogrāfijas mapē;
 3. Izvēlieties kvalitatīvākās fotogrāfijas;
 4. Atlasiet dažādas fotogrāfijas;
 5. Izvēlieties vāka foto, lapu izkārtojumu, fontu, tematiku un stilu;
 6. Iekļaujiet tekstus ar atmiņām;
 7. Iedvesmojieties!