Jaundzimušā fotosesija mājās vai studijā? 5 par un daži pret

Jaundzimušais mazulis skaisti iekārtots groziņā, jaundzimušā fotosesijas laikā.

Ja esat mazuļa gaidībās vai jau esat sagaidījuši savu jaunāko ģimenes atvasi, iespējams domājat par vēlmi iemūžināt šos nozīmīgos mirkļus fotogrāfijās jaundzimušā fotosesijā. Taču, kur labāk plānot savu fotosesiju? Vai izvēlēties fotosesiju ierastā un pazīstamā vidē mājās, vai profesionālā jaundzimušo fotostudijā. Šajā rakstā salīdzināsim abu opciju plusus un mīnusus, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotāko.


Jaundzimušā fotosesija mājās

Jaundzimušā fotosesija mājās - aizkulises.

– Plusi

 • Drošība/komforts/pašpārliecinātība. Gan jūsu mazulis, bet īpaši jau paši vecāki var justies drošāk savā ierastajā vidē. Ja esat vairāk intravertas personības, jums nebūs jāsatraucas par neierastu vidi un svešiem cilvēkiem, kas savukārt var palīdzēt jums atbrīvoties kameras priekšā.
 • Nav vajadzības ceļot ar mazuli. Fotosesijai notiekot mājās, jums nebūs jāpako somas un jābrauc uz studiju ar mazuli un mantām. Tādējādi, paliekot mājās, jūs ietaupīsiet savu laiku un enerģiju, kā arī izvairīsieties no iespējas kaut ko aizmirst, nonākt sastrēgumā, no skarbiem laika apstākļiem, vai citām neparedzētām situācijām, kas var aizkavēt jūsu nonākšanu fotostudijā.
 • Samazināts vīrusu un alergēnu risks. Kaut arī jūsu mājās ieradīsies fotogrāfs, tomēr, organizējot fotosesiju mājās, risks saskarties ar vīrusiem būs samazināts līdz minimumam.
 • Temperatūras un trokšņu kontrole. Jaundzimušo sesijām nepieciešamas siltas telpas un mierīga gaisotne. Savā mājoklī paši varēsiet kontrolēt temperatūru un trokšņus, lai pielāgotos mazuļa vajadzībām. Varēsiet izmantot savu mūziku vai nomierinošas fona skaņas, radot relaksētu atmosfēru, kas palīdzēs atslābināties gan jums, gan mazulim.
 • Iespēja fotogrāfijās iekļaut mājas vidi un aksesuārus. Plānojot sesiju mājās, ir iespēja fotogrāfijās iekļaut mājokļa interjeru, izmantojot to kā fonu. Šādas sīkas nianses ar fotogrāfiju starpniecību palīdz veidot ģimenes atmiņu krātuvi. Tāpat mājās būs iespēja kādā fotogrāfijā iesaistīt arī jūsu mājdzīvnieku.

– Mīnusi

 • Augstākas izmaksas. Tā kā izbraukuma sesija fotogrāfam prasa visai daudz papildus laika, lai sagatavotos un nokļūtu pie jums, fotosesija mājās izmaksās vairāk kā studijā.
 • Ierobežots aksesuāru un fonu daudzums. Nav tāda kofera, kurā būtu iespējams ievietot visus studijā pieejamos aksesuārus. Neskatoties uz to, ka pieredzējis fotogrāfs paņems līdzi ievērojami vairāk aksesuāru, kā nepieciešams, lai pielāgotos dažādām situācijām, tāda aksesuāru un krāsu izvēle kā studijā, nebūs iespējama.
 • Vietas un gaismas ierobežojumi. Nepietiekams vietas un gaismas daudzums var ievērojami ietekmēt gala rezultātu. Īpaši sarežģītas situācijas var rasties fotogrāfiem, kas izmanto dabīgo apgaismojumu.
 • Vairāk ikdienas traucēkļu. Lai arī mājas ierastā vide var būt pozitīvs faktors, jārēķinās arī ar to, ka nekur nepazudīs lietas, kas novērš uzmanību mājas solī. Mājdzīvnieki, vecākie bērni, kurjera piegādes, tie visi var būt faktori, kas var novērst uzmanību no fotosesijas un arī ietekmēt gala rezultātu.
 • Mājokļa uzkopšana. Pirmajās dienās pēc atgriešanās no slimnīcas ar mazuli uz rokām un pierodot pie jaunā dzīves ritma, mājoklis var izskatīties pēc īsta kaujas lauka, īpaši, ja mājās jau ir vecāki bērni.

Jaundzimušā fotosesija studijā

'tikko dzimis' jaundzimušo un ģimenes fotostudija jaukā, saulainā dienā

– Plusi

 • Liela aksesuāru un fonu izvēle. Studijā būs pieejama daudz plašāka aksesuāru, fonu un krāsu palete. Izmantojot tās, būs iespējams variēt un fotosesijas laikā veidot dažādus, atšķirīgus tēlus, vai tieši otrādi – vienotu un saskaņotu stilu visām fotogrāfijām.
 • Profesionāls apgaismojums. Nav šaubu, ka katram labam fotogrāfam patīk izaicinājumi, tomēr sava fotostudija ir kā otrās mājas, kuras fotogrāfs pazīst kā savu kabatu. Darbības būs noslīpētas, gaisma būs ideāla jebkuros laika apstākļos un fotosesija varēs noritēt raitāk.
 • Mazāk ikdienas traucēkļu. Nekārtība mājās, trokšņi, kurus nevarat ietekmēt, un citi traucēkļi vairs nebūs faktori. Varēsiet atslābināties un izbaudīt procesu, kamēr fotogrāfs parūpējas par visu pārējo.
 • Nav nepieciešamības uzkopt mājokli. Jums nebūs jāsatraucas par mājokļa sapošanu gan pirms, gan, iespējams, pēc fotosesijas. Šīs rūpes paliks fotogrāfa pārziņā.
 • Mazākas izmaksas. Tā kā sesijas maksā nebūs jāiekļauj laiks, kas fotogrāfam jāpatērē gatavojoties izbraukuma fotosesijai, laiks ceļā un transporta/amortizācijas izmaksas, maksa par fotosesiju studijā būs zemāka.

– Mīnusi

 • Ceļošana ar mazuli. Lai arī brauciens var būt pavisam īss, grūtākā daļa būs tieši sagatavošanās. Īpaši vecākiem, kas ģimenē sagaidījuši pirmo mazuli, tas reizēm var būt liels izaicinājums.
 • Vīrusu un alergēnu risks. Gan studijā, gan ceļā uz to var būt palielināts risks saskarties ar vīrusiem. Īpaši aktuāli tas būs ziemas sezonā.
 • Komforts un drošība. Īpaši tad, ja tā būs jūsu pirmā fotosesija, iespējams nejutīsieties tik pārliecināti un droši, kā savā ierastajā vidē mājās. Tomēr varat būt droši, ka profesionāls fotogrāfs parūpēsies par to, ka uz mirkli varat aizmirsties un nesatraukties par ikdienas sīkumiem.

Zīdainis, meitenīte ar rozā galvas rotu un sedziņu, saldi čuč skaistā pozā.

Noslēgumā jāteic, ka jaundzimušā fotosesijas norise mājās vai fotostudijā būs atkarīga no jūsu iespējām un vajadzībām. Katrai no opcijām ir savi plusi un mīnusi un tie ir rūpīgi jāizvērtē, pirms pieņemat lēmumu par labu vienai vai otrai iespējai. No pieredzes varam teikt, ka nav būtiskas nozīmes, vai mazuļa fotosesija notiek mājās, vai studijā. Būtiski ir ar fotogrāfu izrunāt nianses, lai izprastu atšķirības. “Tikko dzimis” komanda ir ar lielu pieredzi jaundzimušo fotosesiju organizēšanā un spēs pielāgoties gandrīz jebkuriem apstākļiem.

Lai palīdzētu jums izvēlēties, veicām īsu visu vērā ņemamo faktoru apkopojumu tabulas formā. Lai ko jūs izvēlētos, mūsu numur viens ieteikums ir nolīgt profesionālu jaundzimušo fotogrāfu, kura stils atbilst jūsu vēlmēm un, kas spēs iemūžināt jūsu jaundzimušā mazuļa dzīves svarīgos mirkļus.


Jaundzimušā fotosesija mājāsJaundzimušā fotosesija studijā
PlusiPlusi
Komforts un drošībaAksesuāru un fonu dažādība
Nav nepieciešams ceļotProfesionāls apgaismojums
Samazināts vīrusu un alergēnu risksMazāk traucējošu faktoru
Kontrole pār temperatūru un troksniNav vajadzības uzkopt māju
Mājas vide un aksesuāriLētāk
MīnusiMīnusi
DārgākJāplāno brauciens
Aksesuāru un fonu ierobežojumiPaaugstināts vīrusu un alergēnu risks
Vietas un apgaismojuma ierobežojumiMazāk komforta un drošības sajūtas
Vairāk traucējošu faktoru
Mājas uzkopšana
Jaundzimušā fotosesija mājās vai studijā. Salīdzinoša tabula ar plusiem un mīnusiem.

Ja jums patika šis raksts, lūdzu padalieties ar to ar draugiem un ģimeni, kā arī sekojiet mums Facebook un Instagram, kur atradīsiet vēl citus ieteikumus un idejas jaundzimušo fotosesijām. Paldies un ceram uz tikšanos!

Ģimenes portretu maģija – jaundzimušā fotosesija

Smaidīgi vecāki tur savu aizmigušo jaundzimušo meitiņu jaundzimušā fotosesijas laikā. Fotogrāfija atspoguļo mīlestību un saikni starp mazuli un vecākiem.

Jaundzimušo un vecāku portretu nozīmīgums

Mazuļu un vecāku portreti ir kas patiesi īpašs. Tie ir kas vairāk, kā tikai bildes. Jaundzimušo fotosesijās tiek notvertas jūsu mazuļa pirmo dzīves dienu maģija un mīlestība. Tās veido skaistas un paliekošas atmiņas, kuras varēsiet lolot mūžīgi. Ģimenes fotogrāfijas atspoguļo emocionālo saikni starp jums un mazuli, jūsu sajūtas un pieķeršanos mazulim un ģimenei.

Šīs fotogrāfijas nav tikai jums. Tās ir arī jūsu mazulim un visai ģimenei. Tā ir liecība tam, cik jūsu mazulis ir mīlēts no pašām pirmajām dzīves dienām, kā viņš ir kļuvis par daļu no ģimenes, kas viņu atbalstīs un vienmēr būs klāt.

Jūsu jaundzimušā mazuļa un ģimenes portreti ir nenovērtējams dārgums, kas iezīmē mirkli, kad kļuvāt par vecākiem un iemīlējāt savu mazuli, kā arī dokumentāla liecība tam, kā jūsu bērns augs un attīstīsies. Tās ir fiziska liecība par cilvēkiem, kas padarījušas jūs par to, kas jūs esat, un tās ir prieka un iedvesmas avots gan grūtos, gan labos laikos.


Jaunie vecāki tur savu jaundzimušo maitiņu uz rokām, cieši un mīļi sakļāvušies kopā.

Profesionālas jaundzimušā fotosesijas priekšrocības

Ja vēlaties radīt īpašus jaundzimušo ģimenes portretus, iespējams ir vērts apsvērt profesionālu jaundzimušā fotosesiju. Profesionālam fotogrāfam ir iemaņas un pieredze darbā ar zīdaiņiem, un zināšanas, kā ar mazuļiem darboties piesardzīgi un droši. Profesionāls fotogrāfs arī pratīs radīt glaimojošas pozas, pareizi gaismot un nofotografēt gan jūs, gan jūsu mazuli. Sesijas laikā fotogrāfs parūpēsies par to, lai jums ne par ko nav jādomā, lai varat atslābināties un izbaudīt šo pieredzi. Turklāt visi sesijai nepieciešamie aksesuāri jau būs nodrošināti un jums nebūs jāsatraucas arī par tiem.


Māmiņa mīļi tur savu jaundzimušo meitiņu piekļautu sev cieši klāt. Meitiņa ir ietīta skaistā zaļganā sedziņā.

Glaimojošas un jaukas pozas

Tieši brīžos, kad mazulis guļ, ir iespējams radīt mīlestības, maiguma un pieķeršanās pilnus mirkļus. Šīs fotogrāfijas parāda to, kā jūs turat, glāstāt un mierināt savu mazuli un kā mazulis atpūšas un pieglaužas jūsu siltajam apskāvienam. Viena no priekšrocībām, kuru jums sniegs profesionāla fotogrāfa zināšanas un pieredze ir tā, ka sesijas laikā jūs tiksiet vadīti tā, lai fotogrāfijas izdotos dabīgas, skaistas un maiguma pilnas.


Lepns un laimīgs tētis tur savu guļošo jaundzimušo meitiņu cieši piekļautu pie auguma.

Gaisma un vide

Gaisma un vide ir viens no vissvarīgākajiem aspektiem, lai radītu maģisku gaisotni jūsu ģimenes portretos. Neatkarīgi no tā, vai tiek izmantots dabīgs apgaismojums vai studijas gaismas, tas ir aspekts, kas fotogrāfijās radīs siltumu un maigumu. Pareiza gaisma radīs skaistas gaismēnas, kas fotogrāfijām piedos dziļumu.

Jūsu fotosesijas vide var būt jebkur, kur jūtaties pietiekami ērti un relaksēti. Jaundzimušo fotosesijas parasti notiek studijā vai mājās. Abos gadījumos ir dažādas priekšrocības un trūkumi, tādēļ, lai ko jūs arī izvēlētos par fotosesijas norises vietu, ir svarīgi ar fotogrāfu vienoties par visām detaļām, lai jūs justos droši par to, ka rezultāts būs tieši tāds, kā vēlaties.


Ģimenes portrets ar tēti, mammu un viņu jaundzimušo meitiņu. Tētis tur meitiņu uz rokām un skūpsta māmiņu uz pieres.

Vaļsirdīgi mirkļi un autentiski portreti

Lielisks veids, kā radīt maģiskus vecāku-jaundzimušo portretus, ir notverot vaļsirdīgus mirkļus, kas atspoguļo patiesas emocijas. Tie ir brīži, kas notiek dabiski un spontāni, kā smiekli, žāvas, šķavas vai kāds neparedzēts pārsteigums. Šie ir mirkļi, kas atklāj jūsu personības un raksturus, kā arī jūsu mazuļa individualitāti un šarmu.

Šie neformālie brīži bieži vien var būt vismaģiskākie, jo tie ir autentiski un patiesi. Tie parāda patiesos jūs, bez filtriem un bez izlikšanās, atspoguļojot nepiespiestas un tīras emocijas un jūsu saikni vienam ar otru brīžos, kad esat jūs paši.


Jaundzimušā fotosesija - groziņā guļoša mazulīte, ietīta zaļganā autiņā ar skaistu zaļganu ziedu matu rotu uz galvas.

Profesionāla apstrāde

Fotogrāfiju pēcapstrāde var pacelt jūsu portretus jauna līmenī. Šajā brīdī profesionāls fotogrāfs var veikt smalkus labojumus un krāsu pielāgošanu, kas padarīs jūsu fotosesijas rezultātu vēl skaistāku un maģiskāku.

Fotogrāfiju apstrādes procesā tiks pielāgots kontrasts, spilgtums, asums, tiks noretušēti nevēlami plankumi. Taču svarīgāk ir tas, ka profesionāls fotogrāfs jūsu fotogrāfijās radīs vienotu un harmonisku krāsu shēmu, kas atbilst fotogrāfa stilam. Katram fotogrāfam ir savs fotogrāfiju apstrādes stils un tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem, pēc kura jūs veicat savu fotogrāfa izvēli, pat ja reizēm tā var būt neapzināta. “Tikko dzimis” fotogrāfiju apstrādes stils ir balstīts uz dabiskumu un fotogrāfijām piešķirs maigumu un sapņainumu.


Aizmidzis jaundzimušais mazulis groziņā

Ieplānojiet savu īpašo ģimenes fotosesiju

Ja vēlaties notvert savus maģiskos mirkļus, sazinieties ar mums, lai rezervētu fotosesiju ‘tikko dzimis’ fotostudijā. Esam profesionāla jaundzimušo un ģimenes fotostudija, kas darbojas jau kopš 2010. gada un palīdzēsim jums radīt vienreizējus un burvīgus jaundzimušā-ģimenes portretus, par kuriem priecāties un kurus apbrīnot mūžīgi.

Grūtniecības fotosesija – kā tai sagatavoties un ko gaidīt?

GRŪTNIECĪBAS FOTOSESIJA

Gatavojoties mazuļa ienākšanai pasaulē, Jūsu darāmo darbu saraksts, visticamāk, ir kilometriem garš. Gaidību fotosesija var šķist kā tikai vēl viens darbs, ko pievienot šim sarakstam, taču tā var būt brīnišķīgs veids, kā atgādināt sev par sievietes ķermeņa spēku un skaistumu. Grūtniecības fotosesija ir skaists veids, kā kopā ar savu ģimeni nosvinēt jaunas dzīvībiņas ienākšanu šajā pasaulē.

Ja Jums vēl nekad nav bijusi punča fotosesija, vai nejūtaties pārliecināta par to, vai tādu vēlaties, šeit atradīsiet dažas norādes, kā tai labāk sagatavoties un, ko no tās gaidīt.


FOTOGRĀFS

Šis ir svarīgākais elements, lai sasniegtu labāko rezultātu. Atrodiet profesionālu fotogrāfu, kas ir pieredzējis un specializējas gaidību fotosesijās. Profesionāls fotogrāfs zinās, kā Jūs iepozēt, izgaismot un nofotografēt tā, lai izceltu jūsu sejas un auguma skaistumu.

Izvēlieties fotogrāfu, kura stils Jūs visvairāk uzrunā. Iespējas ir gandrīz neierobežotas. Apspriediet apģērbus un savas idejas, vai arī pilnībā paļaujieties uz fotogrāfu. Izpētiet informāciju mājas lapā, apskatiet galerijas, kā arī sociālos medijus, kur parasti atradīsiet jaunākos darbus.


KAD PLĀNOT FOTOSESIJU

Ja gaidāt vienu mazulīti, vislabākais laiks grūtniecības fotosesijai ir starp 29. un 36. grūtniecības nedēļu. Šajā laikā puncis būs skaisti apaļš un Jūs vēl jutīsieties pietiekami labi, lai varētu ērti pozēt. Ja gaidāt dvīnīšus, fotosesiju labāk vēlams plānot jau 26. – 30. nedēļā, tā kā dvīnīši lielākoties nāk pasaulē ātrāk.


PUNČA FOTOSESIJA STUDIJĀ

VIETA

Apsveriet fotosesijas norises vietu un to priekšrocības vai trūkumus.

STUDIJA

Studijas priekšrocība ir ērtības un apstākļu kontrole. Tajā būs paredzams apgaismojums un var fotografēt jebkuros laika apstākļos.

MĀJAS

Jūsu mājokļa priekšrocība būs saikne ar pazīstamu vidi un Jums nebūs jāsatraucas par laikapstākļiem, taču nāksies sakārtot māju, lai tā labi izskatītos fotogrāfijās. Arī apgaismojums mājoklī var nebūt optimāls, tādēļ aprunājieties ar savu fotogrāfu, pirms pieņemat lēmumu.

PIE DABAS

Dabīgais grūtniecības skaistums uz skaista dabas fona ir elpu aizraujoša kombinācija. Grūtniecības fotosesija pie dabas ir iespēja radīt kaut ko vienreizēju un individuālu, tomēr jārēķinās, ka māte daba ir nepielūdzama un laika apstākļus nebūs iespējas kontrolēt. Ideālais laika posms āra fotosesijai būs agras rīta un vakara stundas, kad gaisma ir visskaistākā.


PROFESIONĀLS MEIKAPS & MATU SAKĀRTOJUMS

Mēs iesakām vienmēr izvēlēties profesionāla vizāžista pakalpojumus. Tas ne tikai atvieglos fotogrāfa darbu, bet ļaus Jums justies skaistai un pārliecinātai par sevi. Apspriediet ar savu vizāžistu, kādu vēlaties meikapu. Ņemiet vērā, ka profesionāls meikaps būs spilgtāks un uzkrītošāks kā ikdienas, un tā tam ir jābūt. Dabīgā apgaismojumā, vai studijas gaismās – Jūs izskatīsieties satriecoši!

Ņemiet vērā, ka Jūsu plaukstas būs redzamas katrā fotogrāfijā, tādēļ iesakām pirms fotosesijas sevi palutināt ar manikīru.


PUNČA FOTOSESIJA

ĢIMENE

Šis var būt notikums visai ģimenei vai īpaša svētku diena tikai Jums vienai. Ja plānojat fotosesiju ar bērniem, laba ideja ir atrast kādu, kas viņus pieskatīs vai atbrauks pakaļ, kad kopbildes būs pabeigtas. Tādā veidā Jums nebūs jāsatraucas par bērnu pieskatīšanu vai izklaidēšanu.


ATSLĀBINIETIES & IZBAUDIET

Jā, to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, taču centieties saglabāt mieru un nesatraukties par fotosesijas norisi. Jūs esat labās rokās, ļaujieties notikumam!

Atcerieties, ka Jums būs perfekts meikaps un matu sakārtojums, tādēļ, lai vēl vairāk izbaudītu šo dienu, iesakām pēc sesijas ieplānot jauku restorāna apmeklējumu divatā.

Sveika Māsiņ! | Un tad viņi bija pieci ❤ | Jaundzimušā un ģimenes fotosesija studijā

ĢIMENES FOTOSESIJA

Vienas no skaistākajām ģimenes fotosesijām ir tās, kurās redzi, kā izauguši bērni, kurus pirms gadiem savā studijā esam bildējuši kā pavisam mazus ķiparus, kā līdz ar viņiem ‘aug’ vecāki un kā aug visa ģimene kopā. Ir skaisti pēc gadiem visus atkal satikt jau otrajā, trešajā vai pat ceturtajā jaundzimušā fotosesijā. Bieži vien ir sajūta, ka šo dažu stundu laikā, kuras esam bijuši kopā pirms vairākiem gadiem, esam viens otru neticami labi iepazinuši. Atceramies, par ko runājām, kā iepriekšējā sesijā gāja un ir sajūta, ka joprojām esam uz viena viļņa.

Neatkarīgi no tā vai fotografējam ģimenes fotosesijas studijā vai mājās, mums ir svarīgi nodrošināt, lai visa ģimene justos ērti un atslābināti. Cenšamies radīt neformālu un draudzīgu atmosfēru, lai visi varētu izbaudīt sesiju un iegūt skaistas atmiņas. Ģimenes fotosesijas nav tikai fotogrāfiju uzņemšana. Tā ir kopēju atmiņu radīšana, kas paliks uz mūžu. Tā ir iespēja iemūžināt mīlestību un saikni starp ģimenes locekļiem un visiem kopā radīt kaut ko skaistu.


ĢIMENES FOTOSESIJA RĪGĀ

Mūsu TOP 4 padomi, kurus ņemt vērā, gatavojoties jaundzimušā un ģimenes fotosesijai:

 1. Ērts apģērbs. Ja ģimenes kopbildēm plānotais apģērbs nav īpaši ērts, ņemiet līdzi neformālu maiņas apģērbu, lai pēc ģimenes fotogrāfijām varat pārģērbties, atpūsties un justies ērti, kamēr mazulis bildējas viens.
 2. Ņemiet līdzi uzkodas un mazas nodarbes vecākajiem bērniem. Jaundzimušo un ģimenes fotosesijas var ilgt 2 – 3 stundas, tādēļ paņemiet līdzi uzkodas un kādu nodarbi vecākajiem bērniem, lai gaidīšanas laiks līdz sesijas beigām paskrien ātrāk.
 3. Iekļaujiet fotogrāfijās ko īpašu. Apdomājiet, vai vēlaties fotogrāfijās iekļaut ko īpašu – omītes adīto sedziņu, mazuļa pirmo mīļlietiņu vai ko citu ar sentimentālu vērtību. Apspriediet ar savu fotogrāfu šo aksesuāru izmantošanas iespējas pirms sesijas, lai būtu iespēja labāk sagatavoties.
 4. Atslābinieties un labi pavadiet laiku. Atcerieties – ņemiet līdzi labu garastāvokli un relaksējieties. Jo labākā noskaņojumā būsiet, jo labākas izdosies fotogrāfijas. Mēs nevaram garantēt, ka vienmēr viss būs pilnībā ideāli, bet, ja būsiet mierīgi un atvērti, varam apsolīt, ka būs skaisti.
ĢIMENES FOTOSESIJA STUDIJĀ
FOTOSESIJAS RĪGĀ
JAUNDZIMUŠĀ FOTOSESIJA STUDIJĀ
JAUNDZIMUŠĀ FOTOSESIJA RĪGĀ
JAUNDZIMUŠĀ FOTOSESIJA MĀJĀS

Punča fotosesija kopā ar Māmiņu klubu – gaidot Superbēbi

Kristīne pavisam drīz sagaidīs sava trešā mazuļa ienākšanu ģimenē un Māmiņu klubs gaida savu nākamo Superbēbi. Arī mēs pielikām savu roku gaidīšanas procesā ar šo punča fotosesiju. Tagad ar nepacietību gaidām lielo notikumu, lai iemūžinātu visu ģimeni kopā.

Grūtniece sēdus pozā, kopā ar abiem vecākajiem bērniem.

Grūtniecība ir skaists un maģisks laiks sievietes dzīvē un notvert to fotogrāfijās ir brīnišķīgs veids, kā nosvinēt gaidību prieku un skaistumu. Tādēļ bijām super priecīgi par iespēju sabildēt Kristīni un viņas vecākos bērnus, kuri ar nepacietību gaida jaunā ģimenes locekļa ienākšanu šajā pasaulē. Kristīne ir populārā TV raidījuma Māmiņu klubs viena no dalībniecēm. Šajā bloga ierakstā padalīsimies ar jums, kā plānojām un realizējām šo grūtniecības fotosesiju un, kā notika fotogrāfiju apstrāde, lai nonāktu pie gala rezultāta.

Vieta – ‘tikko dzimis’ fotostudija

Māmiņa stāvoklī guļus pozā, smaidīga skatās kamērā.

Intīmākai un mierīgākai gaisotnei gan Kristīnei, gan viņas bērniem, kā fotosesijas vietu izvēlējāmies mūsu pašu mājīgo fotostudiju Rīgas centrā. Studijā ir pieejami vairāku veidu tumši un gaiši foni dažādu noskaņu radīšanai, kā arī studijas un dabīgais apgaismojums. Kristīnes fotosesijai izvēlējāmies izmantot dabīgo dienas gaismu.

Meikaps un matu sakārtojums – gatavojoties ideālajai punča fotosesijai

Grūtniecei tiek uzlikts grims un ieveidoti mati pirms punča fotosesijas.

Vēlējāmies, lai Kristīne izskatās lieliski, tādēļ, kā jau pirms katras punča fotosesijas, sākām ar meikapu un matu ieveidošanu, ko veic profesionāla vizāžiste. Izvēle krita uz dabīgu un glaimojošu grimu, kas izceļ Kristīnes sejas vaibstus un papildina viņas ādas toņus. Matus ieveidojām tā, lai tie piestāv Kristīnes sejas formai un atbilst personībai. Vieglas lokas vienmēr būs laba izvēle. Vēlējāmies lai Kristīne jūtas par sevi pārliecināta un skaista, gatava stāties kameras priekšā. Par MUAH parūpējās Sandra.

Garderobe – jo vienkāršāk, jo labāk

Māmiņa gaidībās ar dēlu uz rokām.

Kristīnes pašas vēlme bija kaut kas pavisam vienkāršs un pilnīga paļāvība uz mūsu redzējumu un mūsu pieredzi, tādēļ vienīgais, kas Kristīnei bija līdzi (drīzāk – jau kājās), bija džinsas (un bērni). Neiedziļinoties detaļās, ja ir jāizvēlas viens apģērba gabals, kuru ņemt līdzi uz punča fotosesiju, tad tās ir džinsas. Nevarat tās aizpogāt ciet? Perfekti! Viss pārējais, kas vajadzīgs, ir pieejams studijā. Savukārt bērniem bija līdzi pieskaņots vienkāršs apģērbs, kas ļoti labi saderēja ar topošās māmiņas izvēlēto tēlu.

Pozas – elegantu un izteiksmīgu fotogrāfiju dažādība

Māmiņa punča fotosesijas laikā, ietīta audumos, divos dažādos tēlos - gaišā un tumšā.

Vēlējāmies Kristīni un viņas bērnus iemūžināt vienkāršās, bet elegantās un ilgmūžīgās pozās, kas izceļ māmiņas grūtniecības skaistumu un notver pārējo ģimenes locekļu personības un izteiksmes. Izmantojām dažādas pozas stāvus, sēdus, guļus, nopietnas un smaidīgas. Pašai Kristīnei un bērniem, protams, nebija jādomā, kādas pozās nostāties vai apsēsties. Devām vienkāršas un detalizētas norādes, kā tieši pozēt – kā nostāties, apsēsties, kur skatīties, kur turēt rokas, kā pagāzt galvu un daudz ko citu, lai rezultāts būtu “noslīpēts” un vienlaicīgi dabīgs. Galvenais mērķis bija radīt skaistas un paliekošas atmiņas ģimenei.

Fotogrāfiju apstrāde un retušēšana – maģijas un stila pieskāriens

Kaut arī katrs sevis cienīgs fotogrāfs centīsies sasniegt labāko rezultātu tieši kamerā, tomēr lai uzliktu ķirsīti uz kūkas, kā jau pēc katras fotosesijas, ir laiks ķerties klāt fotogrāfiju atlasei, apstrādei un retušēšanai. Tas ir process, kas bieži vien prasa ieguldīt vairāk laika kā pati fotosesija. Lai viss būtu augstākajā kvalitātē, tam tiek izmantotas manas divas iecienītākās profesionālas foto apstrādes programmas – Adobe Lightroom un Adobe Photoshop, kas ne tikai palīdz sasniegt labāko rezultātu kvalitātes ziņā, bet arī pieturēties pie vienota ‘tikko dzimis’ fotosesiju stila, neatkarīgi no tā vai jāapstrādā divas, vai tūkstošiem fotogrāfiju, jo viena no būtiskākajām mūsu stila iezīmēm, ir vienota krāsu toņu gamma.

Grūtniece maigi aplikusi rokas savam puncim, kadrs no punča fotosesijas.

Ceram, ka jums patika šis nelielais ieskats punča fotosesijā. Mums bija patiess prieks sadarboties ar Kristīni, ar viņas bērniem un ar Māmiņu klubu. Jau šobrīd neveram sagaidīt, kad visa ģimene atgriezīsies pie mums jau kuplākā skaitā kopā ar Superbēbi.

Ja vēlaties rezervēt savu gaidību fotosesiju, sazinieties ar mums caur sociālajiem medijiem, Whatsapp, vai izmantojot kontaktinformāciju mājas lapā. Priecāsimies sadarboties ar jums, lai radītu skaistas atmiņas arī jūsu ģimenei.

Par kurpniekiem un fotogrāfiem

Visiem labi zināms teiciens par kurpnieku bez zābakiem un skroderi bez svārkiem. Ceru, ka es neesmu vienīgais fotogrāfs, kuram iet ļoti līdzīgi. Pretēji tam, kā daudzi domā, sabildēt savu ģimeni tiešām nesanāk bieži. Patiesībā tas notiek visai reti, tomēr nesen saņēmāmies un saorganizējām savu bariņu uz nelielu izbraucienu un pavisam īsu ģimenes fotosesiju, pirms sākās lielās lietusgāzes. Pašiem liels prieks un nevaru nepadalīties ar rezultātu. 🙂

Kristofers | Ģimenes fotosesija

Vispirms, pirms 2 gadiem, pie mums ieradās Olivers. Pagāja krietns laiciņš un bija jau piemirsies, kā pagāja fotosesija, bet skatoties uz fotogrāfijām (pirmajā foto redzams Olivers) ir skaidrs, ka mums ir gājis lieliski. Šī gada janvārī mums atkal bija iespēja satikt šo jauko ģimeni, jo Olivers ieradās kopā ar mazo, tikai 8 dienas veco, brāli. Viss atkal izdevās lieliski un nu arī Kristoferam būs skaistas fotogrāfijas, kas ģimeni priecēs vēl gadiem un gadiem ilgi. 🙂

Valters | 16 dienas | jaundzimušā fotosesija

Jau pirms kāda laiciņa mūsu Facebook lapā solījos, ka atrādīšu bildītes no kādas ļoti jaukas jaundzimušā mazuļa foto sesijas, bet tā arī līdz tam netiku tik ātri, kā gribētos. Nu beidzot te tās ir – mazais Valteriņš mums gulēja kā mazs lācītis. 🙂

Odrija | 5 dienas

Odrija bija viena no tiem jaundzimušajiem mazuļiem, kuru bildējām pašā gada nogalē, īsi pirms Ziemassvētkeim, tādēļ vecāki, protams, vēlējās arī kādu bildīti svētku noskaņās. Tas priekš mums, patiesībā, nav nemaz tik vienkāršs uzdevums. Kā jau jūs zināt, mums patīk neko nesarežģīt. Visam jābūt vienkāršām, bez lieliem spilgtiem aksesuāriem, kas novērš uzmanību no galvenā mūsu fotogrāfijā – no mazuļa. Pēc lielas domāšanas un plānošanas, protams, izrādījās, ka vienkārši viss jādara, kā parasti. 🙂

Baltā ‘nabas saites’ cepurīte no Maruma. Paldies Kristīnei! 😉

Pirmssākums

Vai spējat noticēt, ka šī smukā tumšmate tagad ir izaugusi par vēl smukāku 4-gadīgu blondīni!? Šī ir Amanda – mūsu pati, pati, pati pirmā modele no laikiem, kad viss vēl tik tikko sākās. Nu, pēc 4 gadiem, satikām gan viņu, gan Amandas mazo brāli Jēkabu, kuram sesijas dienā bija 14 dienas. Vai man tikai tā šķiet, vai abi mazie izskatās fantastiski līdzīgi..? Un tie mati.. 🙂